Departments


Plastic surgery

Plastik cerrahi düzeltme veya form ve fonksiyon restorasyonu ilgilendiren bir tıbbi uzmanlık alanıdır.

Duygu Hastanesi, hizmetler Plastik Cerrahi bölümü kapağı tarafından sağlanan:

 Saç Ekimi

Saç ekimi seyrek ya da tamamen kel alana bir donör sitesinden sağlıklı ve güçlü folikülleri aktarılması işlemidir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Foliküler Ünite Ekstraksiyon

Foliküler ünite ekstraksiyon, bir saç folikülü transplantasyondan önce verici alan alınan edildiği şekilde ifade eder. Başlangıçta, saç (yoğun saç kümeleri alanlardan genel olarak) bir bağış alan alınır. yöntemin Bu tür hangi cilt tüm şerit donör sitesinden alınmıştır ve daha sonra tek tek foliküler ünite transplantasyonu takiben "sıyırma" denir. sürecinde foliküler üniteler mikroskop altında disseke edilir.

yaklaşık 0.5 ila 1 mm arasında, üst deri tabakası ve böylece alttaki dokuya zarar vermeden, özel cihazlar ile çıkarılır. Her ünite 2-4 saç köklerinin ve saç köklerini etrafında içermektedir. Bir lokal anestezi işlemi sırasında uygulanır.

Foliküler ünite transplantasyonu

Foliküler ünite transplantasyonu saç restorasyon prosedürü olduğu hedeflenen alana donör sitesinden alınmıştır ve nakledilen saç şerit. Aslında, çizgili alanlar tek tek foliküler üniteler mikroskop altında disseke edilir ve daha sonra seyrek saçlı bölgelere nakledilen. Her foliküler ünite 1 ile 5 tüyleri tutabilir, ancak daha yaygın, her birim 3 kılların maksimum ev sahipliği yapacak. Foliküler ünite ekstraksiyon ve transplantasyon hem donör sitesinden ve foliküler ünite transplantasyonu alanında hem skarsız olduğunu vurgulamak önemlidir.